середа, 20 червня 2018 р.

Китайські магазини. Історія розквіту та падіння Gearbest (червень 2018 року)

Ця стаття відкриває цикл публікацій про особливості взаємодії з китайськими інтернет-магазинами і торговельними майданчиками. Плануємо підготувати огляди AliExpress, JoyBuy (JD), Banggood, Geekbuying, Lightinthebox, Zapals, Coolicool та низки інших.

Звичайно, Gearbest нікуди власне не падав. Проте цьогоріч я там майже нічого не купив, а таке ставлення клієнта до магазину - вирок для торгівлі. Що ж сталося?

Китайський інтернет-магазин Gearbest засновано у вересні 2013 року. Для того, щоб захопити частку ринку, йому довелося зацікавлювати потенційних покупців акціями-знижками-купонами. І це спрацювало. Потенційні клієнти перетворилися на реальних та почали розбирати товари в магазині. Водночас вихід на ринок Gearbest не можна порівняти з тим, наскільки яскраво це зробив JD.

Тоді вже існувало ком'юніті покупців китайських товарів, але і товари, і сервіс мали на собі відбиток всього найгіршого, що можна вкласти в слово "китайський". В'яла торгівля, низька якість, відсутність гарантійних зобов'язань - це все було знайоме клієнтам DX, Buyincoins, Chinabuye. Та й Gearbest з'явився не з порожнечі, він був афілійований з Everbuying.
На що спочатку зробили ставку в Gearbest?

1. За відгуки на товари покупці отримують поінти (points). Ними можна оплатити до 30% вартості товару, отримуючи найнижчу ціну серед усіх магазинів.
2. Новинки, ексклюзивні товари від іменитих і не дуже китайських брендів.
3. Підтримка, наявність гарантійних зобов'язань. Замість несправного SSD мені безкоштовно надіслали новий.


Серед не таких чистих технологій слід вказати на оплату позитивних відгуків про товари. Оглядачі готові були розхвалювати будь-який непотріб, якщо магазин це оплачував. Якось я придбав розхвалений телефон, а згодом виявилося, що всі вони були оснащені глухим мікрофоном... Звісно, оглядач "забув" пр оце повідомити, відпрацьовуючи свої $100 від магазину.
Чому Gearbest втрачає актуальність порівняно з іншими магазинами?

1. Обмеження використання поінтів, наприклад, на товари з розділу flash sales.
2. Просування новинок, дорожчої продукції, наприклад, зміщення фокусу зі смартфонів за $60-150 на $200-400.
3. Сильні конкуренти з набагато кращими акційними пропозиціями. Більшість покупок у 2018 році я зробив на AliExpress, JoyBuy і Banggood.
4. Вузький і нецікавий асортимент в деяких категоріях, наприклад SSD.
5. Завищені базові ціни.
6. Безглузді розіграші на акціях. Кому потрібен шанс виграти купон на знижку 5% на товари для туризму, коли інші магазини пропонують -20% на все?Gearbest намагається грати м'язами перед конкурентами. Наприклад, коли Joybuy і Banggood святкували свої дні народження, Gearbest викотив пропозиції тих самих товарів подекуди навіть з нижчими цінами. Проте, на жаль, це радше виняток.


Дякуємо тобі, Gearbest!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар