
Попри потоки численних туристів, сфера обслуговування залишається недосконалою. Майже відсутні готелі середнього класу, переважають економ-хостели, апартаменти та елітні готелі.
Проблема і зі сферою харчування. То де в Києві можна дешево пообідати?
- Не їжте в сумнівних закладах. Особливо це стосується забігайлівок навколо вокзалу, впритул до автовокзалів, на великих транспортних магістралях тощо. Навіть якщо таке місце заповнене відвідувачами і здається популярним.
- Станом на літо 2017 року мінімальна ціна обіду - 35 грн. Дешевше не вийде ніяк, тільки дорожче. Проте середня ціна обіду навіть у масових закладах можу легко досягти і 100 грн. з людини.
- Зважайте на розміри порцій. Якщо ви бачите в меню пункт "картопля пюре, 100 гр", усвідомлюйте, що цим і дитина не зможе наїстися. Це тренд особливо у мережних закладах - мініатюрні порції змушують відвідувачів купувати кілька страв. Це одна з ключових причин, чому варто за можливості уникати заклади "Пузата хата", "Двоє гусей" ("Два гуся"), "Здоровенькі були", "Олів'є".
- Поважайте себе. Не віддавайте гроші закладам, які порушують чинне законодавство, наприклад, дозволяючи курити в приміщенні або не обслуговуючи / не надаючи меню українською мовою. Нерідко відраза виникає вже до назви закладу - навіщо їх писати російською, що в цьому надихає власників? Так само уникайте ресторанів із терасами-сараями - це образа для міста.
- Найкраще спланувати прийом їжі заздалегідь. Варто ознайомитися з відгуками на TripAdvisor.com.
- Найкраще співвідношення ціна/якість надають заклади, де подається "бізнес-ланч". Повноцінний обід з трьох страв може обійтися в 35-80 грн., навіть у ресторанах з високою ціною окремих страв. Секрет полягає в тому, що заклад готує багато порцій тієї самої страви, пропонуючи мінімальний вибір альтернативи (наприклад, борщ або суп з капусти на перше, компот або чай). Проте ще раз нагадуємо про необхідність прочитати відгуки, оскільки поширеною є практика подавати на бізнес-ланч вчорашні страви.
- Мережні заклади частіше демонструють низьку культуру обслуговування. Наприклад, у великій мережі піцерій нам двічі подавали "щойно зроблену" піцу, яка не до кінця розморозилася.
- Не треба боятися їдалень радянського вигляду. Попри посередній сервіс, там можуть бути самчні страви за найнижчі ціни.
- Якщо на вулиці гарна погода, то можна купити їжу у відділах кулінарії супермаркетів та поїсти десь у парку або на бульварі. Найкращі відділи кулінарії в центральних супермаркетах "Сільпо" і "Білла". А гіпермаркет "Ашан-Либідська" має спеціальну зону всередині, де можна смачно і недорого поїсти, але стоячи. В інших "Ашан" є кафе для відвідувачів з випічкою та бутербродами власного виробництва.
- Уникайте атмосферних і ексклюзивних закладів. Прочекаєте купу часу, сидітимете десь під стіною, їжа буде несмачна і дорога.
Смачного!
Немає коментарів:
Опублікувати коментар