понеділок, 5 червня 2017 р.

Як вибрати заморожену рибу? У чому небезпека філе та рибних бургерів?

Заморожена риба - доволі дорогий продукт.
Ще століття тому навіть багатії не могли їсти океанічну рибу, коли їм заманеться.
У ХХ столітті було доведено потребу людини споживати морську рибу.
У Радянському Союзі четвер вважався "рибним" днем. Православні християни часто дотримуються заборони споживати м'ясо в середу і п'ятницю, замінюючи його в ці дні рибою.

Яку ж рибу вибрати в українських супермаркетах?

Не варто купувати копчену рибу. Абсолютна більшість такої продукції виготовляється із застосуванням "рідкого диму", що зазвичай містить шкідливі хімічні сполуки. Споживайте копчену рибу якомога менше.

Не купуйте філе морських риб! Майже все філе, особливо недороге, як-от філе пангасіуса (масляної), тілапії, окуня, походить з Китаю або сусідніх країн Південно-Східної Азії. Наявні свідчення з місць виробництва чітко вказують на те, що при вирощуванні (наприклад, пангасіуса у В'єтнамі) використовуються корми та антибіотики невідомого походження, а інші риби можуть оброблятися шкідливими речовинами для збільшення маси готового продукту. Задумайтеся, чому філе коштує дешевше ніж тушка цієї є риби?

Купуйте рибу вітчизняних виробників. Особливо вдала за поєднанням ціна-якість риба бичок. Її достатньо просто посмажити. Проте річкова риба менш корисна, ніж морська.

Морську рибу купуйте, якщо її постачальником вказано велику риболовецьку країну. На українському ринку представлено рибу з Канади, США, Норвегії, країн Африки та Південної Америки.

Віддавайте перевагу "дикій" рибі. Відповідна позначка гарантує, що її виловили в морі чи океані, а не виростили на фермі із застосуванням технологій швидкісного вигодовування та антибіотиків.

Якщо ви любите червону рибу, купіть слабосолену "дику" рибу. Її смак вас приємно вразить у порівнянні з рибою холодного копчення з спеціалізованої ферми.


Бонус-факт: чому заморожена риба вкрита кіркою льоду?
Лід захищає рибу від впливу навколишнього середовища, можливого зараження.
Наявність кірки льоду - санітарна вимога, а не спроба магазину обдурит покупців. продавши їм лід за ціною риби.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар