середа, 28 червня 2017 р.

Як влаштовано систему центрального опалення в Києві?

Більшість багатоповерхових будинків у Києві підключено до централізованого теплопостачання. Проте реалізовано його по-різному.

Більшість старих мікрорайонів (забудова до 1970 р.) підключено до маленьких місцевих котелень - теплопунктів, розтащованих у дворах цих будинків. Пов'язано це з тим, що мікрорайони зводилися швидко, а інфраструктуру для тих будували абияк, подешевше. Винятком є стара забудова Нижньої Телички Печерського району, частини Голосіївського району, перепідключені до ТЕЦ-5 (Теличка).


Будинки 1970-1980-х рр. найчастіше підключено до більших котелень, які обслуговують одразу цілий мікрорайон (із десяток-два кварталів). Із часом маленькі теплопункти, до яких було підключено старі п'ятиповерхівки, закривали, а будинки перепідключали до цих більших котелень.

Найбільші масиви, збудовані винятково як спальні без інфраструктури робочих місць, обслуговуються великими ТЕЦ - ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 (вул. Пухівська, за Троєщиною), Дарницька ТЕЦ. Це масиви Виноградар, Оболонь, Троєщина, Лісовий, Дарниця, Позняки, Осокорки, Харківський.

До Чорнобильскої катастрофи СРСР розглядав можливість зведення атомних ТЕЦ, наприклад https://uk.wikipedia.org/wiki/Харківська_АТЕЦ
Як бачимо, тенденція йшла до укрупнення вузлів подачі тепла.

Проте все більше нових будинків мають власний теплопункт, що дозволяє автономно регулювати температуру теплопостачання та унеможливлює втрати при транспортуванні теплоносія.


Немає коментарів:

Опублікувати коментар