вівторок, 27 червня 2017 р.

Чи варто купувати з рук комп'ютер, що був у вжитку?

Звідки на дошках оголошень беруться комп'ютери "з Європи"?
Чому вони нерідко вдвічі дешевші за аналогічні пропозиції від приватних продавців?

І головне питання: що краще купити - новий комп'ютер, чи ПК б/в?


Уявіть собі, щоб у лікарні апарат підтримки дихання контролювався 20-річним комп'ютером. Саме тому в установах цивілізованих країн існує практика заміни комп'ютерного обладнання після певного часу його використання, наприклад, кожні 5 років. Як бачимо, у першу чергу це стосується лікарень, але також поширено в галузі освіти. Це також питання зручності: легше обслуговувати парк однакових ПК, ніж щоразу пригадувати особливості кожної конфігурації.

Тож лікарні й університети списують тисячі абсолютно робочих комп'ютерів та продають їх за копійки. Кажуть, що в 2017 році в оптових партіях ПК з Intel Core 2 Duo E8400 можна було купити ледь не за $30. У більшості випадків такі ПК працювали в дуже ощадному режимі, але з мінімальним обслуговуванням, а тому потребують заміни термопасти та чищення від пилу.

Таким чином, перепродаж таких ПК у роздріб - вигідний бізнес.

Але чи варто їх купувати?
Це вже залежить від ваших потреб. Обчислювальна потужність процесорів не зросла кардинально за останні 5-7 років. Процесори Intel Core 2-го покоління не сильно відстають від актуального 7-го. Проте значних змін зазнали графічні ядра, вбудовані в процесори. Зростали частоти оперативної пам'яті. Менш помітні зміни - у роз'ємах. Якщо ці параметри не є критичними для вас, а обчислювальна потужність - принципова, то сміливо купуйте б/в ПК.

Проте для більшості користувачів така потужність є надлишковою, а от підтримка декодування сучасних відеоформатів - важлива, а тому покупка ПК на найновішій платформі бажаніша. Новий комп'ютер також споживатиме менше електроенергії і може бути суттєво компактнішим, адже можна побудувати його, наприклад, на сучасній платформі Mini-STX.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар