неділя, 18 червня 2017 р.

Які райони Києва найбільш забруднені?

Спостереження за забрудненням повітря і води в Києві та деяких містах Київської області веде Центральна геофізична обсерваторія, http://www.cgo.kiev.ua/

На головній сторінці сайту публікуються щоденні зведення про спостереження.

Проте найбільший інтерес становлять щомісячні звіти про стан забруднення навколишнього природного середовища у м. Києві і Київській області.
Звіт за травень 2017 року було опубліковано 15-16 червня 2017 року.
Було узагальнено дані з 16 постів спостереження.


За індексом забруднення атмосферного повітря (ІЗА) рівень забруднення у травні загалом по місту характеризувався, як високий.У травні середньомісячні концентрації трьох  забруднювальних речовин  (другого та третього класу небезпеки) перевищували ГЛКс.д.: з діоксиду азоту – у 3,5 раза, з формальдегіду – у 2,3 раза, з оксиду азоту – у 1,2 раза.Вміст діоксиду азоту за середньомісячними концентраціями перевищував рівень ГДКс.д. на всіх постах. Найбільші середньомісячні концентрації відмічені: на проспекті Перемоги – 4,5 ГДКс.д., Бессарабській площі – 4,3 ГДКс.д., Оболонському проспекті, площах Перемоги і Деміївській, вулиці Довженка – 4,0 ГДКс.д.Середньомісячні концентрації завислих речовин на Бессарабській площі та проспекті Перемоги становили 1,3 ГДКс.д.Найвищі середньомісячні концентрації оксиду вуглецю були зафіксовані в районах: Бессарабської площі – 1,6 ГДКс.д., проспекту Перемоги – 1,5 ГДКс.д., Деміївської площі та площі Перемоги – 1,4 ГДКс.д., вулиць Довженка та Скляренка – 1,3 ГДКс.д.У просторовому розподілі найбільш забрудненими у травні були райони Бессарабської площі, проспекту Перемоги (поблизу метро Святошин) та Деміївської площі, де рівень забруднення повітря характеризувався як високий (див.рис.).  Повітря на Оболонському проспекті, вулиці Олександра Довженка, площі Перемоги, вулицях Каунаській, Скляренка, бульварі Лесі Українки, вулицях Академіка Стражеска та Попудренка також характеризувалось високим рівнем забруднення. Підвищений рівень забруднення спостерігався на Гідропарку та вулиці Інженера Бородіна. Низьким забрудненням повітря характеризувався район поряд з метеомайданчиком обсерваторії (проспект Науки,37).

http://www.cgo.kiev.ua/index.php?fn=k_zabrud&f=kyiv&p=1

Немає коментарів:

Опублікувати коментар