вівторок, 30 травня 2017 р.

У чому ключова відмінність між платіжними системами Visa і Mastercard?

Ще в 1990-і роки поширеною була рекомендація використовувати картки платіжної системи Mastercard в Європі, а Visa - в США та інших країнах світу.
Попри те, що таке бачення застаріле, його продовжують повторювати і в 2010-і роки. І на те є деякі підстави, навіть коли більшість точок оплати приймають картки обох систем.

Якщо вашу картку випустив український банк, то для неї діє правило, що її базовою валютою є українська гривня. Якщо картку випущено в валюті, іншій, ніж гривня, то її базова валюта визначається за платіжною системою: долар США для Visa, євро для Mastercard.
Це означає, що якщо ви оплачуєте в Німеччині чек в євро, використовуючи картку Visa, на якій лежать євро, то спочатку суму буде переведено в долари США, а далі ваш банк зніме її з вашої картки в євро. Звичайно ж, ви заплатите за це комісію.
Так само, оплачуючи чек в доларах США в США, використовуючи картку Mastercard, на якій лежать долари США, ви сплатите комісію, бо ваш банк отримає рахунок на сплату в євро.

Таким чином, якщо ви плануєте користуватися картками, номінованими в доларах США або євро для оплати в магазинах за кордоном, краще не випускати Visa в євро, а Mastercard - в доларах США. Це називається правилом транскордонних платежів.

Із описаного підходу є винятки. Деякі українські банки мали картки в доларах США і євро, які платіжні системи бачили як гривневі, що могло приводити до подвійної комісії.
І дуже рідко трапляється, що з єврової Visa знімається саме та сума, яку було виставлено. Дивина та й годі!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар