середа, 17 травня 2017 р.

Як жили в Києві в 1990-і роки?

1991-1995
Дефіцит, гіперінфляція

У деякі місяці на зарплату, отриману на початку місяця, у кінці місяця можна було купити хіба буханку хліба. Попри таке знецінення грошей, на їжу грошей вистачало. Ціни на послуги, що регулювалися державою, наприклад, транспорт і комунальні платежі, не встигали за загальним подорожчанням, а тому не так били по кишені.
У більшості магазинів товар відпускався в межах норми раціону, наприклад, 1 літр молока на 1 покупця.
У центрі міста, на Хрещатику зокрема, працювали магазини, орієнтовані на іноземців, де ціни виставляли в доларах. Оскільки продавцям було ліньки дописувати нулі до цін у карбованцях, які швидко сягнули мільйонів, інколи доводилося перепитувати, чи ціна "200" - це 200 000 000 купонів карбованців чи 200 доларів США.
Двері у квартирах удень зазвичай не закривали, грабувати все одно було нічого.
Нові покупки не робилися. Телевізор, куплений у 1980-і роки, ремонтувався вічно. У них навіть встановлювали блоки дистанційного керування з пультом.
Наземний громадський транспорт ходив без графіку. Більшість автобусів - "Ікарус".1996-2000
Національна гордість, стабільність

Із запровадженням гривні стабілізувалася ситуація в багатьох галузях економіки, принаймні в столиці. Водночас життя поза Києвом явно погіршувалося.
Запрацював вільний ринок. Товари треба було шукати на базарах, можна було вибрати де дешевше.
Державне фінансування погіршилося. У школах з'явилися побори.
Інфраструктура, що залишилася після СРСР, відпрацювала своє і вимагала термінових капіталовкладень. Наприклад, наземний громадський транспорт ходив усе гірше: запчастин для угорських автобусів "Ікарус" і чеських тролейбусів "Шкода" не вистачало, що вже казати про румунські тролейбуси "DAC", тому випусків ставало все менше.
Повідомлення у ЗМІ про злочинність, низька ефективність діяльності міліції призвели до того, що люди стали закривати двері.
Старі магазини почали закриватися. у грудні 1998 року відкрився перший супермаркет "Фуршет".
Кожна копійка мала ціну. Пляшка газованої мінеральної води "Софія Київська" 0,5 л коштувала 30-50 копійок.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар