понеділок, 9 березня 2015 р.

Як вибрати бойлер (водонагрівач)?

1. Використовуйте каталог http://hotline.ua/remont/bojlery-kolonki-vodonagrevateli/
2. Виберіть тип водонагрівача - електричний чи газовий. Встановлення газового водонагрівача може потребувати отримання дозволу.
3. Виберіть тип електричного водонагрівача - накопичувальний чи проточний. Проточний водонагрівач компактний і недорого коштує, проте має два великих недоліки: велике споживання електроенергії під час роботи (3-5-7 кВт/год), унаслідок чого його зазвичай неможливо встановити в звичайній квартирі, де нерідко є обмеження на одночасне споживання до 3 кВт/год, та потреба шукати компроміс між напором води в крані та її температурою, адже вже за середнього напору проточний водонагрівач не встигає нагрівати воду до комфортної температури.
4. Ось ми і дійшли до електричного накопичувального водонагрівача, який і називають бойлером. Визначтеся з бажаним об'ємом - 5, 10, 15, 20, 30, 50, 50, 75, 80, 100, 150, 200 літрів.
Об'єм зумовить зовнішні розміри водонагрівача. Бойлери об'ємом 150 л і більше зазвичай встановлюються на підлогу, менші - вішаються на стіну. Деякі моделі бойлерів можна підвісити як вертикально (звичайне встановлення), так і горизонтально (що призведе до деякого зменшення ефективності роботи).
5. Повернемося до питання об'єму бойлера. Бойлери об'ємом 20 л і менше призначені для кухні, вони дають достатню кількість води, щоб помити посуд. Якщо бойлер 30 л нагріти і вимкнути, то гарячої води в ньому вистачить для того, щоб одна людина прийняла душ. Якщо його не вимикати, то декілька людей зможуть приймати душ по черзі, можливо, з невеликим очікуванням (10-20 хв).
Зверніть увагу на те, що бойлери максимально нагрівають воду не до 100 градусів, а до 65-80 (більшість - до 65-70). Також не весь об'єм бойлера заповнюється водою максимальної температури. Бойлер 50 л дасть змогу прийняти душ двом людям, 80 л - трьом, 100 л - чотирьом.
Зверніть увагу на те, що взимку холодна вода має температуру 3-5 градусів, тоді яу влітку - 20-25. Відповідно, взимку бойлер довше грітиме воду, а гаряча вода з нього швидше витрачатиметься. Узимку запасу води у вимкненому бойлері 80 л вистачить на комфортний душ 2-2,5 людей.
6. Виберіть потужність бойлера. Навіть якщо ви замінили електричні проводи у вашій квартирі, їхньої потужності у під'їзді може не вистачати для одночасної роботи потужних бойлерів у кількох квартирах, що призведе до аварійного відключення постачання електроенергії в під'їзді. Тому в більшості випадків варто купувати менш потужний бойлер на 1500 Вт. Потужніший бойлер на 2000-2500 Вт швидше нагріватиме воду. Економ-режими та два ТЕНи не варто розглядати як перевагу певної моделі бойлера.
7. Виберіть технологію ТЕНа - "сухий" або "мокрий". Сучасніша технологія, що потребує рідшого технічного обслуговування - "сухий" ТЕН. Її недолік - вища ціна.
8. Виберіть форму бойлера - округла бочка чи прямокутний бак. Вважається, що бак бойлерів округлої форми надійніший. Матеріал бака, наприклад, нержавіюча сталь, не є перевагою.
9. Виберіть виробника бойлера, ґрунтуючись на відгуках користувачів. Сьогодні беззастережно можна рекомендувати бойлери Atlantic та інших марок, виготовлених на заводах Atlantic - Thermor, Round, Delfa (не всі моделі). Якість бойлерів різних марок може з часом змінюватися, і якщо раніше Electrolux, Gorenje, Ariston отримували схвальні відгуки, то тепер є значна кількість негативних відгуків користувачів щодо цих марок. Також не варто вибирати рідкісну модель бойлера, це може спричинити проблему з отриманням запчастин для її технічного обслуговування в майбутньому.
Мій вибір - Atlantic Steatite VM 080 D400-2-BC, цю модель зроблено в Україні, торговельна марка - французька, деякі комплектуючі можуть також походити з заводу в Єгипті.
10. Бойлер може мати регулятор максимальної температури нагріву. Це корисна функція, проте можна обійтися і без неї. Якщо зазвичай ви не нагріваєте бойлер до максимальної температури, робіть це принаймні раз на 2 тижні для уникнення можливих проблем, пов'язаних із розвитком у баку бойлера бактерії легіонела.
11. Вибирайте бойлер з механічним регулюванням, без складної електроніки.
12. Встановіть бойлер згідно з інструкцією, зокрема, надійно закріпіть його на стіні та виконайте підключення без використання гнучких шлангів. Встановлюйте бойлер якомога лижче до точки споживання гарячої води для уникнення втрат тепла при транспортуванні води від бойлера до крана.
13. Забезпечте надійне енергоживлення водонагрівача. Небажано вмикати його в розетку, особливо стару. Підключіть його до автоматичного вимикача мідним проводом не менше 1,5 мм у розрізі для бойлерів потужністю 1500 Вт і не менше 2,5 мм у розрізі для бойлерів потужністю 2000-2500 Вт. Забезпечте заземлення бойлера.
14. У багатьох випадках для підключення бойлера доведеться виконати роботи з заміни електричних проводів у квартирі або принаймні підведення нової лінії живлення від лічильника до бойлера. Обов'язково встановіть диференціальний автомат або реле для захисту від ураження струмом. Такий пристрій варто встановити для всієї квартири (для запобігання пожежі) і менший спільний для пральної машини і бойлера. Не купуйте дешеве електрообладнання, дифавтомати краще вибирати марок ABB, Moeller, Schneider.
15. Якщо у помешканні надто високий тиск холодної води (6 атм і більше), обов'язково встановіть редуктор тиску води. Нормальний тиск води для житлових приміщень - 3 атм (допускається від 1 до 6 атм). Не купуйте дешеві редуктори тиску, рекомендована марка - Caleffi. Встановіть манометр для контролю тиску води.
15. Пам'ятайте, що більшість бойлерів не підлягають ремонту, якщо руйнується герметичність їхнього баку і вони починають протікати. Вчасно проводьте технічне обслуговування бойлера - заміну магнієвого анода. Згідно з інструкцією, її слід проводити не рідше, ніж раз на рік, для деяких моделей - раз на 2 роки.
16. За умови ціни 1 кВт/год електроенергії 0,3084 грн і ціни 1 куб. м холодної води 7 грн., ціна 1 куб. м. гарячої води з бойлера складатиме близько 12-20 грн., залежно від сезону.
Якщо бойлер увімкнено цілодобово, то для підтримання температури води впродовж доби він витрачає близько 1 кВт/год. Падіння температури води в бойлері без підігріву - близько 10 градусів на день.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар